RUSÇA RUSÇA KURSU İZMİR

RUSÇA PROGRAM İÇERİĞİ

6 Kurluk (8 Kısımlık) Eğitim Sistemi

One to One Positive Kursu öğrencileri seviye sınavının ardından kendilerine uygun sınıflara yerleştirilir. Kursumuzda toplam 6 Kurluk Eğitim Sistemi uygulanır.

 • Kur Başlangıç Seviyesi A1 - Süre: 48 Ders (2 ay) + A2 - Süre: 48 Ders (2 ay)

  Bu düzeyde iki aşamalı eğitim veriyoruz.Rusça bilgisi olmayan ya da çok az bilgiye sahip öğrenciler içindir.

  Öğrencilerimiz yoğun gramer, yazma, konuşma, dinleme, kelime bilgisi okuma ve günlük Rusça çalışmaları yaparlar.

  Günlük Rusça çalışmaları öğrenciyi direk konuşmaya yöneltme çalışmalarıdır; tanışma, yemek,gezi,alışveriş,ulaşım, ziyaret konularında diyalog kurulması, sayılar,mevsimler,aylar, haftanın günlerinin öğrenilmesi.

  Kur Sonucu ; Öğrencilerimiz basit konular üzerinde, Ruslarla konuşmalar yapabilir, basit cümleler kurarak yazı yazabilirler ve basit konu başlıklarını okuyabilirler.

  Not: Aylık ders sayısı artışında kuru bitirme süresi azalır.

 • Kur Temel Seviye B1 - Süre: 48 Ders (2 ay) + B2 - Süre: 48 Ders (2 ay)

  Başlangıç düzeyinin gerekli içeriğini tamamlayabilen ve Rusça'yı belli bir sınırda konuşabilen öğrencilerimiz içindir. Öğrencilerimiz yoğun gramer, yazma, konuşma, dinleme, kelime bilgisi okuma ve günlük Rusça çalışmaları yaparlar. Öğrenciler zamanlar, şahıs zamirleri, sıfatlar çogul çekimleri, birleşik cümle kurma vb. çalışmalara girer ve geliştirirler. Kısa hikaye, şiir ve şarkı okur ve dinlerler. Analiz yaparlar.

  Kur Sonucu ; Öğrencilerimiz basit konular üzerinde Ruslarla konuşabilir, paragraflar yazabilir, kolay konuları okuyup anlayabilirler.

 • Kur Ön orta Seviye Süre: C1 48 Ders Saati

  Temel düzeyinin gerekli içeriğini tamamlayabilen ve Rusça'yı belli bir sınırda konuşabilen öğrencilerimiz içindir. Önemli bir aşamadır.
  Dil bilgisi çalışmaları sürer.Klasik rus edebiyatından parçalar okuma, metin yazma ve analiz yapma çalışmaları ve diyalog çeşitliliklerinin geliştirilmesi. Deyimler öğrenilmesi.

  Kur Sonucu ; Öğrencilerimiz günlük olaylar hakkında Ruslarla kolaylıkla iletişim kurabilir, karmaşık cümleler kurup anlamlı paragraflar içeren yazılar yazabilirler.

 • Kur Orta Seviye Süre: C1 48 Ders Saati

  Ön-orta düzeyinin gerekli içeriğini tamamlayabilen ve Rusça'yı belli sınırda akıcı ve bilinçli konuşabilen öğrencilerimiz içindir.Konuşma,yazma çalışmaları ve dil bilgisi çalışmaları yoğun olarak sürer.Ayrıca İş yazışmaları ve özel yazışmalar yapılır.Rus Kültürü ve yapısı öğrenilir.Çünki bir dil kültürden bağımsız değildir.

  Kur Sonucu ; Öğrencilerimiz bir çok farklı konu üzerinde Ruslarla uzun konuşmalar yapabilir, karmaşık cümleler kullanarak yazılar yazabilir, okuduğunu kolaylıkla anlayabilirler.

 • Kur Orta üstü Seviye Süre:C2 48 Ders Saati

  Orta düzeyin gerekli içeriğini tamamlayabilen ve Rusça'yı belli sınırda akıcı ve bilinçli konuşabilen öğrencilerimiz içindir. Türkçe'den Rusça'ya ve Rusça'dan Türkçe'ye edebi çeviri,Rusça sohbet,gazete makaleleri ve edebiyat metinleri üzerine analiz yapılır.

  Kur Sonucu ; Öğrencilerimiz bir çok farklı konu üzerinde Ruslarla uzun konuşmalar yapabilir, uzun anlamlı cümleler kurabilir, orijinal kitapları okuyup anlayabilirler.

 • Kur İleri Seviye Süre : C2 48 Ders Saati

  Üst-orta düzeyinin gerekli içeriğini tamamlayabilen ve Rusça'yı iyi derecede kullanabilen öğrencilerimiz içindir.Akıcılığı artırma çalışmaları yapılır.

  Kur Sonucu ; Öğrencilerimiz Ruslarla her konu üzerinde konuşabilir, tartışabilirler.İletişimde problem yaşamazlar.

KUR PLANI
Kur planı öğrenci seviyelerine göre düzenlenir. Örneğin Rusça bilmeyen başlangıç öğrencisi temel düzeye gelebilmek için 128 ders saati eğitim almak durumundadır. Hafta da 6 ders, ayda 24 ders saati eğitim alan öğrenci temel düzeye 5 ayda geçer.

HİZMET PLANI

 • Ders içeriği ve Zaman Tablosu (Tüm katılımcılara ders içeriği zaman tablosu birlikte ilk gün verilir)
 • Anket formu (Eğitimin birinci ayının sonunda öğretmen ve genel memnuniyet anketi yapılır.)
 • Öğrenci durum tablosu (Öğrencinin aylık gelişimi aylık ara sınavlarla takip edilir ve idare ile paylaşılır.)
 • Yoklama listesi (Öğrenci devamlılığı takip edilir.)
 • Yayınlar ve Fotokopiler (Öğrenciler ilk gün kitaplarını alırlar.Ayrıca her hafta konu ile ilintili fotokopi alırlar.Kitaplar öğretmenlerimizin seçimidir.)
 • Kur sınavını geçen öğrenci Rus Dili Katılım Sertifikası alır.

HUSUSLAR

 • Bir ders saati 45 dakikadır.
 • Bir sınıftaki Öğrencilerin sayısını seviyeleri uygun olamak şartı ile hizmet veren kurum belirler.Önceden bildirir.Bildirilen öğrenci sayısı aşılmaz.

KISACA

Rusça Programı, lisan öğrenmenin genel ilkeleri olan okuma, yazma, anlama ve konuşma yeteneklerinin geliştirilmesini hedeflemektedir.Rus Dili'nin gramer ve kelime bilgisi kuralları, diyaloglar, konuşma diline yönelik alıştırmalar bol miktarda yapılmaktadır. Rusça Programı Hafta içi, Hafta sonu, kursları olarak uygulanmaktadır.Kurs öğrencisine kendi gereksinimleri doğrultusunda istenilen süre ve yoğunlukta ders verilmektedir. Bu dersler profesyonel amaçlara da uygun şekilde tasarlanabilmektedir. Sınıftaki öğrenci sayısı her öğrenci ile bireysel olarak ilgilenmek, aynı zamanda sınıfta canlı bir atmosfer yaratmayı sağlayan maximum 7 kişilik gruplardan oluşturulmaktadır.

Her kurun ortasında ara sınav ve kurun sonunda bir üst kura geçebilmek için kur sonu sınavı yapılmaktadır. Sınav, Gramer, Okuma-Anlama, Dinleme-Anlama, Dikte ve Yazılı Anlatım olarak düzenlenmektedir.

Kitaplar ve diğer metaryaller Öğretmenlerimiz aracılığı ile Rusya, Moskova dan getirtilmişdir. Bir öğretmenimiz Türk dür. Bir diğer öğretmenmiz Rus asıllıdır. Her iki öğretmenimizde bölümünden mezun, gayet enerjik, işini çok seven, öğretmeyi çok seven kişilerdir.

Rusça Ögrenmek Zor mu ?

Hayır, İngilizce ile kıyaslanınca, Rusça başlangıçta size çok zor gelebilir, ama bir defa Rusça alfabeyi ve temel gramer kurallarını öğrenirseniz Rusça öğrenmek kolay ve zevkli bir hale gelmektedir.Unutmayınız ki her konuda olduğu gibi zaman, motivasyon ve sabıra ihtiyacınız var.

Rusça öğrenmek sizi korkutmasın. Rusça öğrenmek sizi korkutursa, bilinçaltınız Rusça öğrenmenize engel olacaktır.İnanın Rusça çok işinize yarayacak.Bu dili öğrenmekle ilgili bir hedefiniz var ise % 100 başarılı olursunuz.Eğitime yatırılan para geri döner.

Güler yüz ,doğru bilgi, doğru öğretmen, doğru kaynaklar, doğru ortam ve uygun ücret...

Sınıf ortamımız, kalabalık olmayan, öğretmeye odaklanmış küçük gruplardan oluşur.Kaliteli dil eğitimi veriyoruz.